pixel

Logowanie do wiod.app

Z tej części dokumentacji dowiesz się:

  • jak zalogować się do aplikacji wiod.app loginem i hasłem
  •  jak użyć logowania Gmail albo Facebook
  • jak ustawić logowanie Active Directory lub “via email”.

Do systemu Wirtualnego Inspektora Danych Osobowych można zalogować się przy pomocy loginu i hasła, które założone zostały przy zakładaniu konta (albo otrzymanymi od administratora twojej firmy).  Twoim loginem jest adres e-mail.

 

Jeżeli ustawienia w twojej organizacji na to pozwalają możesz również wykorzystać konta w sieci społecznościowej np. konto Google lub Facebook. Logowanie za pomocą sieci społecznościowych jest przydatnym narzędziem, nie musisz zapamiętywać wielu loginów i haseł dostępowych do różnych systemów. Zamiast tego, logując się do sieci Google czy Facebook od razu otrzymujesz dostęp też do naszego systemu.

 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych można również wykorzystać integrację z siecią firmową tzw. Active Directory albo wykorzystać klucze sprzętowe U2F. Wszystkie sposoby integracji zostały opisane w instrukcji integracji.

Gdy logowanie e-mail lub Active Direcory jest włączone, twoim loginem jest albo pełny adres poczty internetowej albo login do komputera.

 

W naszym systemie nie przechowujemy haseł użytkowników otwartym tekstem.

 

Jeżeli nie masz konta w systemie Wirtualnego Inspektora Ochrony Danych możesz założyć je za damo i mieć wsparcie w prowadzeniu procesów ochrony danych.